Prečo práve FYZIOYOGA?

FYZIOYOGA je spojenie jógy a fyzioterapie, preto je vhodná aj pre ľudí so zdravotnými problémami ale aj bez. Bolesti pohybového aparátu vedia poriadne vytrápiť a znemožniť cvičenie a tým vytvoriť začarovaný kruh opakujúcich sa bolestí. 

FYZIOYOGA je určená aj ľuďom s bolesťami pohybového aparátu ako driekovej chrbtice, krčnej, hrudnej, ramien, kolien, bedier, proste celého tela a to preto, lebo rešpektuje fyziologické rozsahy. Komplexy pozícií sú vyskladané tak, aby sa cielene cvičilo na problematickú časť tela. Pozície nasledujú v presnom poradí, najprv sa uvoľní a následne posilní svalová skupina. Po vytvorení rovnováhy nasleduje stabilizácia daného segmentu a až následne rozvinuté komplikované pozície. FYZIOYOGA vytvára krok po kroku balanc v segmentoch a prináša uvedomenie si toho, čo treba v pozícií cítiť a čo nie. 

FYZIOYOGA je vhodná aj pre všetkých, čo sa radi hýbu a nemajú zdravotné problémy, ale zaujíma ich ľudské telo, svalové zreťazenia, to ako cvičiť čo najoptimálnejšie s rešpektom ku kĺbom, svalom, väzom a k sebe samému. FYZIOYOGA pomáha kompenzovať iné typy športov, ktoré jednotlivé segmenty jednostranne preťažujú a tým pomáha športovať roky a plnohodnotne. 

FYZIOYOGA je vhodná aj pre inštruktorov jógy, ktorí sa zaujímajú o to, ako čo najoptimálnejšie a najjednoduchšie vysvetliť pozície, načo si dať pozor a čo je v pozíciách najdôležitejšie. Fyzioyoga ponúka prehľad o pozíciách, presný podrobný popis a informácie o tom, o čom pozícia je a prečo ju robíme. Na stránku budú pravidelne pridávané videá a články obsahujúce rôzne postupy cvičení podľa problémov klientov. 

FYZIOYOGA je vhodná pre trénerov, ktorí chcú pred cvičením s klientom vytvoriť najprv kompenzáciu a následne cvičiť bežné cvičenia vo fitku. 

FYZIOYOGA je teda určená pre každého, kto sa zaujíma o svoje telo, kto chce cvičiť s rešpektom k sebe samému a pochopiť, ako naše telo funguje. Ako sa svaly zapájajú, ako sa svaly chovajú , ako sa reťazia. Jednoducho čaro ľudského tela a ako funguje v pohybe.