Pár slov o mne

Fyzioterapeutka a trénerka

Vo svojej praxi fyzioterapeutky sa venujem hlavne ľuďom s bolesťami pohybového aparátu, pacientom po úrazoch, operáciách, tehotným ženám a ženám po pôrode. Veľkú skupinu ľudí tvoria pacienti s neurologickými príznakmi a klienti so skoliózou. 

Čas trávim s ľuďmi, ktorí aktívne alebo pasívne športujú a niečo ich pri tom obmedzuje. Snažím sa im pomôcť nájsť spôsob, ako pokračovať v tom, čo ich baví a napĺňa. 

Už vyše 8 rokov spájam jógu a fyzioterapiu vo svojej praxi fyzioterapeutky a trénerky. Jóga mi otvára priestor na využívanie mnohých fyzioterapeutických konceptov vložených do pozícií a do ich telesného, ale aj energetického významu. 

Fyzioterapia mi pomáha určovať hranice pohybu a vedieť, kedy cvičím s rešpektom k telu a sebe samej. Pomáha mi športovať a žiť plnohodnotný život.

Spoznaj svoju novú trénerku

Mgr. Naďa Ulehlová

K fyzioterapii som sa dostala vďaka tomu, že mi môj boľavý chrbát nedovolil ísť na talentové skúšky na FTVŠ, a preto som hľadala kombináciu športu a zdravého pohybu. Fyzioterapia a šport bolo to správne rozhodnutie.

Fyzioterapii sa venujem už 20 rokov a počas týchto rokov som si diaľkovo dokončila vysokoškolské vzdelanie fyzioterapia na Zdravotníckej univerzite v Bratislave.

Posledných 10 rokov sa venujem jóge, ktorú som spojila s fyzioterapiou a usporiadavam workshopy venované tejto tematike. Učím jóga inštruktorov a ľudí cvičiacich jógu ako cvičiť s rešpektom k svojmu telu. 

Pracujem ako fyzioterapeutka, kde základ praxe tvorí diagnostika pomocou Neurokinetic Therapy a následne riešim svalové dysfunkcie, kompresie kĺbov, preťaženie väzov, jazvy a iné štruktúry, ktoré dokážu ovplyvniť fungovanie svalov. 

Jóga ma naučila, že telo nie sú len svaly, ale aj limbický systém, traumy, bolesti, ktoré počas praxe fyzioterapeuta, ale aj trénerky zohľadňujem pri práci s ľuďmi. 

Certifikáty a kurzy

Neurokinetic therapy 2018
Mulligan koncept 2018
Myofasciálne zreťazenia 2017
Moderní fyziotréning bederní a krční páteře 2017
Diagnostika nohy 2016
Vinyasa Yoga a skryté tajomstvo ásan 2014
Fascial Fitness 2011
Pilates Medical 2006